Menu

Remonty, aranżacje, wnętrza

mój blog - o wnętrzach, remontach i aranżacji wnętrz

Małe wnętrze? Kilka trików by wyglądało na większe!

kamilkarpinski

Wiele osób zmaga się z problemem małej powierzchni w mieszkaniu. Tak zwane "kawalerki" już od dawna nie służą tylko jednej osobie. Bywa, że w takiej kawalerce zamieszkuje cała rodzina. Jak zrobić remont, aby mieszkanie wydawało się choć trochę większe niż jest? Oto kilka prostych trików!

Zabawa kolorami

Prosta sztuczka, a bardzo zmienia kąt padania światła. Wystarczy, że w pokoju, który remontujesz jedną ścianę pomalujesz w innym odcieniu, niż pozostałe. Może to być zarówno jaśniejszy, jak i ciemniejszy kolor. Pomalowanie jej na inny kolor zmieni wizualnie proporcje całego pokoju. 

A czy myślałeś o tym, aby sufit pomalować na te same kolory, co ściany? To optycznie powiększy pomieszczenie, gdyż cała jego geometria zostanie zaburzona. Nie będziesz widział, gdzie kończy się ściana, a gdzie zaczyna sufit, dzięki czemu pokój wyda się większy. Logiczne, prawda?

Zastanów się też porządnie nad odcieniem kolorów ścian. Nie wiem, czy wiesz, że chłodne odcienie powiększają optycznie, a ciepłe pomniejszają. Kto by się spodziewał, że taki detal może mieć tak ogromny wpływ?

Przede wszystkim - jasne kolory

Stara zasada - jasne powiększa, ciemne pomniejsza. Tak jak w przypadku ubrań, sprawdza się to także w przypadku ścian. Jeśli pokój jest mały, postaw na jasne, delikatne kolory. Łatwiej odbijają światło. Ciemne, jaskrawe barwy zostaw na duży metraż, gdyż powodują poczucie przytłoczenia i pomniejszenia

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • irsila

    Raz jeden miałam pomalowany pokój bez białego sufitu,
    na jasno-kawowy i nie było to dobre.
    Jasny sufit, to podstawa.

  • marcinmichnicki

    Ściany najlepiej wyglądają białe - wspaniale odbijają światło i nawet w północnych czy wschodnich pomieszczeniach jest jasno.

© Remonty, aranżacje, wnętrza
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci